Żadnych uproszczeń, żadnych kompromisów, żadnych oszczędności.Dlatego też grille Broil King są projektowane i wykonywane z wyjątkową starannością, ze surowców wysokiej klasy. Specjalne opatentowane rozwiązania służą zarówno bezpieczeństwu użytkowania, jak i ułatwieniu obsługi, pomagając przygotować doskonałe dania.

Po otwarciu opakowania znajdą w nim Państwo wszystkie właściwe części. Każdy grill dostarczany jest w doskonałym stanie.

Firma Broil King stara się nie tylko projektować i produkować grille, z których korzystanie daje naprawdę dużo satysfakcji, ale także sprawić, że satysfakcjonujące jest samo ich posiadanie.

Celem firmy Broil King jest tworzenie grilli pasujących do każdego stylu życia. Projektuje grille o śmiałej stylizacji oraz innowacyjnych i inteligentnych funkcjach umożliwiających zarówno przygotowanie doskonałego steku, jak również upieczenie kruchego mięsa z indyka. Szeroki asortyment grillów Broil King cieszy się dużą renomą - renomą wypracowaną od trzech pokoleń.

Grille Broil King wyznaczają nowe standardy, do których muszą dostosowywać się inni.

Gwarancja obejmuje wszystkie części, poczynając od pokrywy a kończąc na kółkach. Przykładowo: gwarancja na palnik w zależności od modelu od 3 do 5 lat; gwarancja na obudowę dla wszystkich modeli - 5 lat.

Firma Broil King dba o to, aby oryginalne części zamienne były dostępne przez wiele lat.

W ofercie firmy Broil King na pewno znajdziecie Państwo coś odpowiedniego dla siebie.


Ważne jest, aby grille gazowe przeszły próbę czasu. Dlatego też wysokiej jakości wykończenie jest równie istotne dla wytrzymałości i estetycznego wyglądu, jak i materiał, z którego grill jest wykonany. Wszystkie grille Broil King zabezpieczone są trzema warstwami ochronnymi:
  • ocynkowana stal
  • podkład z fosforanu cynkowego
  • farba epoksydowa
Wykorzystywane w grillu elementy metalowe pokryte powłoką Dorl-mate zapewniają pełną ochronę przed rdzą przez długie lata niezawodnego działania.Wszystkie grille Broil King wyposażone są w piekarniki aluminiowe Uni-Cast. Aluminium utrzymuje ciepło lepiej niż inne materiały. Piekarniki tego typu są bardzo mocne, wytrzymałe i nigdy nie rdzewieją.

Stylizowany wkład ze stali nierdzewnej izolowany jest od ciepła emitowanego przez grill zapobiegając odbarwieniom.Legendarny już palnik Super 8 Infinity firmy Broil King. Dzięki 360 otworom szybko nagrzewa piekarnik do temperatury 300ºC. Wykonany ze stali nierdzewnej palnik o dużym przekroju zapewnia równomierną dystrybucję ciepła.Unikalny kształt niezwykle trwałego systemu Flav-R-Wave wykonanego ze stali nierdzewnej efektywnie chroni palnik, utrzymuje ciepło i równomiernie rozprowadza je w całym piekarniku.

Tłuszcz odparowuje, kiedy spływa z wierzchołków. Nie ma tutaj żadnych płaskich powierzchni, w których mógłby gromadzić się tłuszcz mogący powodować nagłe zapalenie się.Żeliwne ruszty pokryte porcelaną stosowane w grillach Broil King są bardzo ciężkie. Ważą ponad 9 kg! Takie ruszty pozwalają na utrzymanie wysokich temperatur, zapobiegają wypływaniu soków z potraw i nadają im niepowtarzalny smak. Pomiędzy kratkami są małe odstępy, dzięki temu mniejsze kawałki grillowanych potraw nie wpadają do środka.

Jedna strona rusztów jest szersza i posiada rowkowane kanaliki. Jeżeli ruszt zostanie umieszczony pod skosem, kanaliki te będą odprowadzały soki redukując w ten sposób ryzyko zapalenia się tłuszczu w czasie przygotowywania bardziej tłustych potraw. Jeżeli ruszt zostanie ustawiony płasko, w kanalikach tych będą gromadziły się soki nawilżające potrawy podczas opiekania.

Druga strona rusztu jest zaostrzona. Powoduje to, że na grillowanych potrawach zostają takie same ślady jak na potrawach przygotowywanych przez znane restauracje specjalizujące się w przygotowywaniu smażonych dań.

Podczas grillowania bardziej tłustych potraw w pochylonej pozycji nadmiar soków spływa rowkowanymi kanalikami do środka piekarnika z dala od palnika, jeszcze bardziej redukując w ten sposób ryzyko zapalenia tłuszczu.